Lietuviški augalų pavadinimai

Ir žiemą pavasario gėlės žydi


Hiacintas

Pražydinimui namuose auginti galima nemažai svogūninių gėlių. Tačiau paprasčiau pasirinkti žemesnes: narcizai, hiacintai, tulpės, krokai, snieguolės.

Jei žiedų norime sulaukti sausio mėnesį - sodiname rugsėjį, jei kovą - lakritį. Sodinti reikia į paprastą sodo žemę. Įspraudus svogūnėlius į žemę, vazoną reikia pastatytį į vėsią, tamsią vietą (rūsyje ar šaldytuvo lentynoje). Po poros mėnesių svogūnėliai įsišaknija ir išleidžia storą daigą. Tai signalas, kad augaliukas pasiruošęs žydėti. Kai daigeliai ūgtels, vazoną pastatyti ant palangės, tik pridengti popieriumi, kad augintų žiedstiebį, o ne skleistųsi prie žemės. Aukštesnėje temperatūroje pražys greičiau. Žydėjimo trukmę pailginti galima sumažinus temperatūrą iki 16-18°C. O priežiūra žydinčio augalo nesudėtinga – laiku palaistyti, nurinkti nudžiūvusius žiedus ir lapus.

Krokas

Galima pražydinti stiklinėlėse su vandeniu. Tik nereikia svogūnėlio pamerkti į vandenį. Tarp svogūnėlio ir vandens turi likti mažas oro tarpelis. Indą ir svogūnėlį uždengti popieriumi, padėti vėsiai. Pripilti nugaravus vandens. Kai pasirodys daigas – atnešti į šiltesnę patalpą. Nuo augalo popierių nuimti, kai išaugina žiedstiebį.

Narcizas 'Rip Van Winkle'

Iš skirtingų augalų galima kurti kompozicijas. Svarbu, kad nesiliestų vienas su kitu ar prie vazono kraštų. Jei sodinimo indas gilesnis, o turimi svogūnėliai skirtingo dydžio, galima sodinti keliais aukštais. Net tie patys svogūnėliai, pasodinti skirtingame gylyje, žydės ne vienu metu.

Gal ir nepasiseks pražydinti norimai dienai, tačiau žiedai tikrai pamalonins ir sielą sušildys ilgam...

Snieguolės