Lietuviški augalų pavadinimai

Šilkmedis baltasis


Šilkmedis baltasis ( Morus alba ) - šilkmedinių ( Moraceae ) šeimos atstovas.

Afrikoje, Azijoje.

Užauga iki 3 m aukščio.Tai didelis krūmas arba mažas medis.

Lapai nežymiai skiautėti.

Žiedi smulkučiai, balti, susitelkę į kažką panašaus kaip „žirginį“. Vėlai jo vietoje susiformuuoja uoga, kuri sunokusi būna balta. Ji nėra saldi.

Augalas leidžiasi genimas, formuojamas. Norint, kad medis ar krūmas nebūtų aukštas – nukirpti viršūnę. Tada jis šakojasi. Nukirpus greičiau pradeda žydėti, nokinti uogas. Todėl, baltąjį šilkmedį gali auginti net turintys mažiausius sodelius.

Kol jaunas ir plonomis šakelėmis – žiemai dengti verta. Vėliau žiemoja nedengtas.

Uogos panašios į gervuoges ir avietes, tik daug didesnės ir kitaip prie šakelės prisitvirtinę. Baltosios nėra tokios saldžios, tačiau, ne menkiau naudingos už juodąsias.

Auginu iš sėklų. Pakankamai greitai auga ir stiebiasi į viršų. Įdomiausia, kad ant to paties augalo, vieni lapai skiautėti, kiti – mažiau skiautėti. Pirmą žiemą žiemojo kambaryje. Vieni lapus numetė, kiti su keliais liko, treti su visais lapais žiemojo.

Pavasarį smarkiai pasistiebė į viršų. Vasarą leido sode, su vazonais įkasti į žemę.

Žiemai keli parkeliavo į namus.

Kitą pavasarį, net nespėjus išvežti į sodą, vienas augaliukas sugalvojo žydėti. Žiedeliai buvo tik du, smulkučiai. Lakiau uogytės, bet kambaryje per šilta, per sausa, tad pradėjusi formuotis uogytė sudžiūvo.

Smagu auginti nuo sėklos, nuo mažo daigelio. Tada matau augalo augimą, susiduriu su įvairiomis situacijomis. Kada pasiseka, kada ir nepasiseka išgelbėti..bet vis tiek smagu auginti.

Kasmet mano šilkmedis augs.

Viršūnės jau patrumpintos, nes noriu, kad mano šilkmedis nebūtų labai aukštas. O ir uogų noriu anksčiau, nei savaime užaugintų.. Nukirpta viršūnė tą tikrai suteiks. Kantrybės turiu, sulauksiu.

O apie tolimesnius rezultatus nuotraukomis pranešiu.