Lietuviški augalų pavadinimai

Ricinmedis


Ricinmedis ( Ricinus communis ) - karpažolinių ( Euphorbiaceae ) šeimos augalas, kilęs iš Šiaurės ir Rytų Afrikos rajonų.

Daugiametis, dekoratyvia, spalvota lapija augalas, kuris mūsų kraštuose auginamas kaip vienmetis. Natūralioje gamtoje augalas užauga iki 10 m aukščio. Užauga 2 – 2,5 m ir auginamas dėl dekoratyvumo. Sutinkama žalialapių ir bordo lapais.

Žiedai neįspūdingi, tad vėliau juos pakeičia rutulio formos ir paryškintos augalo spalvos vaisius su spygliukais, kuriuose bręsta sėklos. Jos nemažos, margos.

Dygsta lėtai, todėl norint sulaukti sėklų reikia sodinti anksčiau į dėžutes, o vėliau persodinti daigus į lauką. Galima po visų šalnų tiesiai į lauką, tačiau augimas užsitęsia. Ir jei tų metų vasara šalta – nespės užaugt, pražyst ir subrandint sėklų.

Ricinmedžiai jautrūs šviesai, šilumai. Jei augs tamsoje – stiebai plonės, praras spalvą, lengvai luš. Augalo sėklos nuodingos, tad prieš auginant reikia apgalvoti kur pasodinti, kad jo neliestų vaikai. Sėklos panašios į pupeles – margos, gali vaikus masinti paragauti.