Lietuviški augalų pavadinimai

Moliūgai


Moliūgai ( Miscanthus ) - moliūginių ( Cucurbitaceae ) šeimos originalus, vienmetis egzotinis augalas, kilęs iš Indijos ir Afrikos kraštų.

Tai liana apvalintais, minkštais su pūkeliu lapais, stipriais storais stiebais – visa tai, kad galėtų išlaikyti didelius, įvairių formų vaisius.

Tai ilgo vegetatyvinio periodo šilumamėgis augalas.

Kokių tik formų besama pasaulyje. Mūsų šalyje taip pat daugybė spalvų, formų, dydžių galima rasti, galima pamatyti kaimynų daržuose. Vieni auginami dėl grožio, kiti dėl maisto, dėl įdomumo. Kai kuriuos įmanoma suderinti: ir maistui, ir grožiui. Skonis daugumos jų – panašus.

Labiausiai mus žavi nematytos formos. O jų – labai daug.

Spageti moliūgas (Cucurbita pepo L. var.pepo) auginamas dėl maistingų vaisių, kurių išorė niekuo nesiskiria nuo kitų moliūgų. Savo vidumi primena spageti makaronus. Visa tai galima pamatyti vaisius apvirus. Žali vaisiai pakankamai kieta odele, mėsa taip pat sunkokai įpjaunama.

Jauni vaisiai vertingas produktas, turintis vitaminų, mikro ir makro elementų, išvarantis šlakus iš organizmo. Naudojama į kompotus, marinuojama su agurkais, patisonais, verdamos sriubos, dedama į košes – tai puikus dietinis patiekalas. Išskobus sėklas, galima pridėjus faršo pasidaryti šventinius pietus – orkaitėje kepti „laivelį“.

Virtas spageti moliūgas

Vaisiai labai maistingi, nėra koloringi, todėl puikiai tinka dietiniams patiekalams. Mažus vaisius galima užšaldyti žiemai, galima marinuoti.

Plačiau apie spagetinius moliūgus čia...