Lietuviški augalų pavadinimai

Ežinė kiauliauogė


Ežinė kiauliauogė
Ežinė kiauliauogė žydi

Ežinė kiauliauogė ( Solanum muricatum ) arba pepinas, dar vadinama melionine kriauše - bulvinių ( Solanaceae ) šeimos augalas iš Pietų Amerikos.

Tai dekoratyvus, lapija pipirus primenantis augalas, smulkesniais, smailėjančiais lapais.

Žiedai bulvės, melsvi ir balti, maloniai kvepia.

Šį augalą galima auginti lauke, šiltnamyje, kambaryje. Auginant lauke, rudenį reikia iškasti ir pasodinti į vazoną. Palieti ir palikti vėsioje patalpoje iki pavasario. Tai ramybės periodas.

Šilumamėgis, tad sodinti šiltoje saulėtoje vietoje. Į lauką sodinti reikia daigus.

Dauginti sėklomis ir viršūnių auginiais

Sėti galima žiemos pabaigoje arba rudenį. Sėjant rugsėjo – spalio mėnesiais į vazonėlius, reiktų augaliukus apšviesti specialia lempa gėlėms

Melioninei kriaušei išdygti reikalinga šiluma (26 – 28oC). Daigai pasirodo po dviejų savaičių.

Paprastesnis būdas – dauginti viršūnių auginiais. Auginiai turi turėti 7-8 lapelius. Apatinius du reikia nuskinti. Taip paruoštus smeigti į žemę, smėlį. Uždengti plėvele, bet taip, kad nesiliestų prie augalo. Retkarčiais pravėdinti. Nuskinti auginiai per pusę mėnesio išleidžia šakneles.

Iš auginių greičiau pražysta. Šiuo būdu didesnė tikimybė sulaukti ne tik žiedų, bet ir vaisių.

Augalui, kad sunokintų vaisius, reikia 150 dienų.Tačiau, jei dienos lietingos – augimas sustos.

Vaisiai geltoni ar oranžiniai, šiek tiek dryžuoti, kiaušinio formos. Perpjovus vaisių – jis panašesnis į moliūgą stora odele – geltonas minkštimas, žemuogės kvapo su pipiro prieskoniu. Kai kurie vaisiai sėklų nebrandina. Vaisius galima nuskinti neprinokusius – šaldytuve per 1,5 mėnesio sunoks.

Ežinės kiauliauogės vaisiai