Lietuviški augalų pavadinimai

Pikulialapis baklažanas „Triumfator“


Pikulialapis baklažanas „Triumfator“

Baklažanas pikulialapis (Solanom sisimbriifolium) – bulvinių ( Solanaceae ) šeimos nematyta atstovė, su kuria verta susipažinti.

Augalas nelepus, atsparus mažoms šalnoms, labai dekoratyvus, duodantis nemažą derlių bet kokiomis sąlygomis. Tai vienintelis augalas iš bulvinių šeimos galintis iškęsti -5ºC šalnas.

Pikulialapio baklažano lapas
Pikulialapio baklažano melsvi žiedai
Pikulialapio baklažano balti žiedai

Žiedai nuo baltų iki melsvų – kaip tikrų bulvių, tik turintys išskirtinį aromatą. Augalas dekoratyviais lapais, spygliuotas, vaisiai nedideli, forma primintų mažus pomidorus, kurių dydis — vyšnios. Dekoratyvus išliks iki vėlyvo. Žalios uogos skoniu primena vyšnias, sunokę - erškėtuoges. Minkštimas oranžinis, skonis saldžiarūgštis.

Augalas yra atsparus visoms ligoms, tik jį mėgsta kolorado vabalai. Kadangi jis nesibaimina mažų šalnų – sodinamas kartu su sodinamais kopūstais į lauką. Pavasarį labiau baiminamasi, kad rytą rasotus lapelius nudegins saulė. Jie nežus, tačiau praras dekoratyvumą. Vėliau augalui augant tuos lapelius pakeis nauji, tačiau kurį laiką nebus dekoratyvus.
Pikulialapio baklažano pumpurai

Pikulialapio baklažano uoga
Sėti kovo pabaigoj. Sėklas berti į indelį su žemėmis. Sodinti augaliukų nereikia tankiai, kadangi stipriai auga, šakojasi, tad gali užstoti vienas kitą. Geriau šiuos augaliukus sodinti toliau nuo tako, kad kas kartą eidami neužkibtume už jo spyglių ir nesusižeistume. Net ir mažas augaliukas turi spyglius: ant lapų, kamieno. Augaliukui augant auga ir spygliukai. Jei teisingai prižiūrima, nuo kiekvieno krūmo imanoma surinkti po 2-3 kg vaisių. Nors jį galima auginti tik dėl dekoratyvumo su trupučiu uogų, nesistengiant dirbtinai išgauti rekomenduojamus kilogramus.

Uogas valgyti šviežias – tokios sveikiausios, turinčios įvairiausių vitaminų. Galima naudoti tortų papuošimui, virti uogienes, dėti į kompotus, šaldyti.