....................... 

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


 

 Lietuviški augalų pavadinimai  
A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į Y J K L M N O P R S Š T U Ų Ū V Z Ž

Pratarmė

     Egzotiniai augalai – sena mano svajonė, kuri dabartiniu metu tapo realybe. Galiu pasidžiaugti naujai įgyta patirtimi, augalais, sėklomis. Noras turėti kuo egzotiškesnių, sunkiai mūsų gamtinėse sąlygose prisitaikančių augalų skatina intensyviai jais domėtis. Kad augalai gerai jaustųsi, reikėjo perskaityti daug gamtinių knygų, straipsnių, informacijos ieškotis internete. Vėliau teorines žinias naudoti praktiškai.

     Tačiau ne visada sodas man buvo tokia palaima ir atgaiva, kaip dabar. Pamenu vaikystę, kai noro dirbti nebuvo... o reikėjo. Buvo ašarų, pykčio. Prisimenu tuomet kirbėjusias mintis: ..“užaugus, auginsiu tik tai, kas nematyta”. Ta mintis tikriausiai liko “užkoduota”. Noras dirbti sode sugrįžo ne taip seniai. Dabar galiu pasidžiaugti kai kuriomis įdomybėmis ir galimybėmis jas įsigyti. Kartu su įdomybėmis grįžo noras puoselėti tai, kas augo vaikystės metais, matyt, kaip kompensacija už “kaprizus”...

    Šiuo metu sodui atiduodamas visas laisvalaikis ir dar daugiau... Jame auga vienmetės, dvimetės, daugiametės gėlės, krūmeliai, vaiskrūmiai, vaistažolės, prieskoniniai augalai. Taip pat mūsų stalui puikiai žinomos ir įdomybių vardu ar egzotika laikomos daržovės.

    Už atkaklumą, kantrybę ir meilę ypatingieji globotiniai su kaupu atlygina: be galo smagu matyti prasikalusį daigelį, išleistą lapuką, o ką jau bekalbėti apie žiedus, vaisius..


« atgal